URLA YOGA VE FARKINDALIK TATILI

“Mola yeriniz, kendiniz!”  Yoga ve Farkndalık Tatili

Urla VillaNova, 28 Haziran – 1Temmuz 2018

urla villa nova yoga programi

Doğa hiçbir iş için acele etmez, ama her iş de tam zamanında olur. Mevsimler vaktinde gelir, çiçekler ne zaman açacaklarını bilir, yağmur yağacağı kadar yağar…Doğa, telaş etmez. Biz de bu tatilde kendi doğamızı takip edelim, günlük kaydılardan uzak, sakin, huzurlu ama herşeyi vakitlice yaşayarak huzur bulalım. Zeytin ağaçları, kuzular, sevgi ile hazırlanmış sağlıklı Ege yemekleri, doğanın ritmi ve siz. Bu yoga tatili sizin Mola yeriniz, yani Kendiniz! Urla’da, Villa Nova evsahipliğinde gerçekleştireceğimiz bu yoga tatilini bir içe dönüş ve kendine çekiliş programı olarak hazırladık. Programın içeriğinde özellikle kış aylarının yorgunluğunu ve ağırlığını üzerinizden atmanızı sağlayacak; vücudunuzda taze bir nefes, enerji ve canlılık bulmanıza yardımcı olacak; ruhunuzu günlük telaşlardan, kaygılardan arındıracak ve sonu gelmeyen bütün işlerinize ara verip zihninizi dinlendirecek çeşitli yoga çalışmaları var.

Bu çalışmaların bazıları fiziksel egzersizler (Yoga Asana) ve nefes egezersizleri (Pranayama) sizin çabanızı ve katılımınızı gerektiriyor; bazıları ise -daha zor olanı- çabasız, edimsiz, devinimsiz kalmanızı, sadece gözlemci olarak duru göru ile anda kalmanızı ve zihni gözlemlenizi (Meditasyon) gerektiriyor.

Bu kampın size en büyük katkısının edim ve edimsizliği doğru ölçülerde harmanlamayı öğretmesi olmasini umuyoruz. Sadece birlikte geçireceğimiz kısa süre boyunca değil, öğreneceğiniz pratik uygulamalar ile bu tatil sonrasında da daha huzurlu, stres ve kaygı ile başa çıkmada daha donanımlı, telaşsız, mutlu, ama aynı zamanda üretken bireyler olarak hayatın her anının tadını doyasıya çıkarmanızı temenni ediyoruz. Gelin Urla’da bir mola verin. Bedeniniz, ruhunuz, zihniniz dinlensin.

Konaklama:

Evsahipliğimizi yapacak olan Urla VillaNova şehirden ve İzmir Adnan Menderes havalanından ulaşımı kolay ama şehrin keşmekeşinden uzak, hem yazlık bir tatil beldesi hem de daha populer tatil yerlerinin kendine has tatil curcunasından uzak olması açısından oldukça avantajlı. Ev sahiplerinin özenle hazırladıkları iç ve dış yaşam alanları, bahçe, havuz, teras ve odalar huzur bulacağınız cennetten bir köşe gibi, sevgi ile sundukları tüm olanaklar , özenle hazırlanan yemekler ile Urla VillaNova bu yoga ve kendine çekiliş programı için biçilmiş kaftan.

http://www.urlavillanova.com/

Oda çeşitleri ve Kamp Ücretleri

Urla VillaNova’da tüm odalar 2-4 kişi arasında paylaşılabilecek şekildedir. Tüm yataklar çift kişiliktir. Dolayısıyla oda paylaşmak aynı zamanda yatak paylaşmak anlamına da gelir. Ancak dileyen katılımcılar çift kişilik odada fark ödeyerek tek başına konaklayabilir. Bu şekilde yapılabilecek düzenleme oda sayısı ile sınırlıdır. Eğer kampa tek kişi olark katılıyor ama oda paylaşmak istiyorsanız, paylaşımlı odada kalmak istiyen diğer kamp katılımcıları ile eşleştirileceksiniz.

Kişi başı sabah ve akşam yemekleri dahil 3 gece – 4 gün konaklama ve eğitim ücretleri

  • 2 kişilik odada (4 adet) : kişi başı paylaşımlı konaklama ücreti 1200 TL, tek başına konaklama ücreti 1500 TL
  • 3-4 kişilik oda (1 adet): kişi başı paylaşımlı konaklama ücreti 1150 TL
  • 4 kişilik çatı suiti (1 adet): kişi başı paylaşımlı konaklama 1150 TL

Bu ücrete tüm yoga, meditasyon ve atölye çalışmaları; 3 gece 4 gün konaklama; kahvaltı ve akşam yemekleri dahildir.

Otele ulaşım, reiki seansları, otel ve program dahilinde olmayan yeme-içme maliyetleri ve program dışındaki aktivitelerin maliyetleri kamp ücretine dahil olmayıp, katılımcılara aittir.

Kaydınızı kesinleştirmek için 500TL kaparo ödemesi yapmanız gerekir. Ücretin geri kalanını taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Herhangi bir sebeple kampa katılmaktan vazgeçerseniz kaparo bedeli iade edilmez.

Arkadaşı ile birlikte gelen katılımcılarımıza 50TL arkadaş indirimi verilecektir.

Dileyen katılımcılar serbest zamanlarda benimle 60dk Reiki Seansı rezerve edebilir. Reiki seansları kamp kapsamında olmayıp, ek ücrete tabidir.

Otelde ihtiyaç dahilinde kullanılmak üzere sınırlı sayıda 2 adet tek yatak ve 1 adet bebek yatağı mevcuttur. Ayrı yatakta uyuyan 6 ve üzeri yaş çocuklar ücrete tabidir. Eğer çocuk için ek yatak gerekli değilse, ebeveyn yanında uyuyorsa ve sadece yemek yiyecekse konaklama fiyatının 1/4’ne tabidir.

Çocuklar için kampa katılım fiyat :

6+ yaş üzeri çocuklar için 800TL

6 yaşından küçük çocuklar için 300 TL

REFAKATCI :

kampa katılan kızı/eşi/arkadaşıyla vakit geçirmek isteyen ama yoga, meditasyon çalışmaları ile çok ilgilenmeyen tatilci arkadaşınız da gelebilir. 800TL

Kimler katılabilir?

Kamp programı beden-zihin-ruh bütünlüğünü keşfetmek isteyen, her seviyeden yoga meraklısına uygundur. Herhangi bir tecrübe gerekmemektedir.

Katılımcıların yoga matlarını beraberlerinde getirmeleri tavsiye edilir.

PROGRAM AKIŞI 

urla villa nova yoga programi

Ödeme bilgileri :

ALICI : EMEL OZTURK

Enpara Vadesiz TL Hesabı

IBAN: TR62 0011 1000 0000 0066 3601 96

Açıklama : Adınız-Urla Yoga

——————————————————

Kayıt ve İletişim Bilgileri:

http://www.emelyoga.com

Telefon/WhatsApp: +905071701204

E-mail: emelozturk@outlook.com

Instagram: emelyoga

http://www.urlavillanova.com

——————————————————

Bu kamp aracılığıyla görüşmek, birlikte güzel anılar biriktirmek dileğiyle,

Sevgiler

Emel

——————————————————

Hakkımda :

1982 Bulgaristan doğumluyum. 1989’da Mecburi göç sebebiyle ailemle birlikte Türkiye’ye geldim.

İstanbul Erkek Lisesi’ndeki eğitimimi takiben İ.Ü.İşletme Fakültesi ve GSÜ Pazarlama Yüksek Lisans eğitimleri aldım. AIESEC başta olmak üzere çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında ve projelerde çalıştım. Almanya’da Goodyear ile başladığım kurumsal iş hayatıma Microsoft ile önce Türkiye’de, sonra Dubai’de devam ettim. Yoga ile tanışmam da Dubai’de bu döneme rastlar.

Stresli iş hayatıma bir panzehir arayışı olarak başladığım yoga , zamanla düzenli olarak devam ettiğim ve ilgimi kaybetmeden her geçen gün daha da derinleşmeyi istediğim yeni bir hayat biçimi olmaya başladı. Bu dönemde sigara ve alkolü bıraktım. Takip eden yıllarda et yemeyi de bıraktım. Düzenli yoga ile kilo verdim, gastritim iyileşti ve depresyondan çıktım.

2014 yılında Hindistan’ın Himalaya eteklerindeki kasabası Dharamsala’da Yoga eğitmenlik eğitimimi tamamladım. Aynı dönemde Budist geleneğin lideri 14.Dalai Lama’yı, gerçek bir ermiş kişiyi canlı görme şansı yakaladım. Kendisiyle bir fotoğrafım var. İnsanın bedenden, et ve kemikten öte bir enerji alanı olduğunu doğrudan hissettiğim ilk deneyimim olması nedeniyle benim için çok özel bir anıdır.

Yoga eğitimi sonrasında Dubai’ye döndüğümde uzun süredir askıda bekleyen işten ayrılma kararımı sonunda vermiştim. İstifa ettim. Önce Türkiye’ye geldim. Gezgin hayatıma başlamadan önce ana ocağında dinlendim.

2014 Kasım’dan beri başta Hindistan olmak üzere, güney doğu Asya ülkerinde özellikle yoga eğitmeni yetiştirme programlarında yoga eğitmeni olarak çalışıyorum ve yaşıyorum. Yaz dönemlerinde Türkiye’de bulunuyorum. Ziyaret ettiğim ülkelerde en az bir kaç ay kalıp yarı-yerleşik bir düzende hem eğitim almaya hem de eğitim vermeye devam ediyorum.

Yoga-Meditasyon, Reiki , Mandala çizimleri düzenli olarak yaptığım ve öğrettiğim disiplinlerdir.

Aldığım eğitimlerin bazıları:

Siddhi Yoga Teacher Training Course

Himalayan Iyengar Center , Iyengar Yoga

Introduction to Buddhism (10 days silent retreat/course), Tushita Budist Center , India

Vipassana (as tought in Mynmar) , Indonesia

Vipassana (as tought by S.N. Goenka) in Kolhapur and in Pushkar , India

Usha Devi , Iyengar Yoga, Rishikesh

Thai Yoga Masaj , Dharamsala

Chakra Balancing Pressure Points Masaj (Sujok Method)

Reiki Level 1 – Marina Frei, Thailand

Reiki Level 1, 2, 3 – Himalaya Rai, India