Mandala Workshop

 

Yaptığı mandala çizimleriyle ruhsal dönüşümüne somut bir biçim verebildiğini fark eden Jung, “İçimden çok güçlü bir ses bu çizimlerin merkezi bir önemi olduğunu söylüyordu ve zaman içinde onlar vasıtasıyla Benlik olgusuna diri bir tanım getirebildim.

Jung, Anthony Stevens

Mandala çizimleri, yaratıcılığımızı serbest bıraktığımız zaman bizi, iç dünyamızın derinliklerine doğru güzel bir keşif yolculuğuna çıkarır.  Dikkatimizi ritmik hareketlere ve sürekli döngüler ile devam eden desenlere verdiğimizde mandalanın merkezinden benliğimizin merkezine doğru uzanan sonsuz bir dinginlik içinde buluruz kendimizi. Bizde yarattığı bu etki ile mandala çizmek başlı başına bir meditasyon tekniği olarak kullanılabilir. Düzenli olarak mandala çizmek stresten arınmamıza, konsantrasyon ve dikkat yeteneğimizin artmasına ve yaratıcılığımızın güçlenmesine yardımcı olur.

Katılımcılar bu workshopta Mandala Çizimlerinin temel tekniklerini öğrenecek, uygulamalı olarak kendi mandalalarını çizip renklendirecek.

Mandala aracılığı ile yapacağımız iki aşamalı meditasyon ile hem sanat terapisinin tadına varacağız, hem de mandalanın bize ruhumuzun derinliklerinden taşıdığı mesajları okumayı öğreneceğiz.

Kullanacağımız temel malzemeler tarafımızdan sağlanacaktır. Ancak sizin özel olarak sevdiğiniz ‘şanslı’ kalemleriniz, defterlerleriniz varsa tabi ki onları da yanınızda getirebilirsiniz.

Katılmak ve bilgi almak için bize İLETİŞİM sayfasından ulaşabilirsiniz.