Hakkımızda

EMEL OZTURK, Yoga Alliance (E-RYT 200) ve Türkiye HİS Federasyonu 1.Kademe Yrd. Antrenör sertifikalı bir Yoga Eğitmeni , Reiki Master Eğitmeni ve meditasyon eğitmenidir.

Bulgaristan’da doğmuş, Türkiye’de yetişmiş, eğitim ve çalışma hayatı boyunca başta Almanya, Dubai ve Hindistan olmak üzere pek çok ülkede bulunmuştur. Yaptığı işler arasında Sivil Toplum Kuruluşlarında proje yöneticiliği ,Yazılım Endüstrisinde Planlama, Stand-up komedi, Meditasyon ve Yoga Eğitmenliği vardır.

Eğitim ve iş nedeniyle sürekli değişim çok yönlülüğünü besleyen ilham kaynağı olmuş, bir yandan da kendisini dengeli ve sakin bir hayat arayışına itmiştir. Spiritüel yolculuğu Dubai’de zorlayıcı kurumsal hayatın içerisinde stresli bir süreçten geçtiği esnada, sakinlik ve huzur arayışı ile başladı. Önce haftada 1-2 ders ile başlayan yoga yolculuğu Hindistan’da Yoga eğitmenlik okulunu tamamlaması ile devam etti. Takip eden yıllarda yoga felsefesi,  Reiki ve meditasyon gibi diğer tüm çalışmalarına da yön veren; ilişkilerini, sağlığını ve genel hayat kalitesini iyileştirmeye yönelik bütünleyici bir yaklaşım sunan bir çatı haline geldi.

Kendi hayatında yoga ile yaşadığı derin dönüşümü başkaları ile paylaşmak ve herkesin daha fazla kendisi gibi olmasına yardımcı olmak hayat amacı haline geldi. Yoga eğitmenlerinin yetiştirilmesinde kullanılmak üzere kaynak niteliğinde eğiticinin eğitimi, yoga metodolojisi müfredatını hazırladı ve Hindistan’da çalıştığı okullarda yeni eğitmenler yetiştirdi.

Emel, hayatının kontrolünü eline almak isteyen herkese yardımcı olmak için Yoga eğitmeni olarak bilgisini paylaşmaya devam ediyor. Aynı zamanda Reiki uygulayıcı ve Master Eğitmenidir, Vipassana Meditasyon uygulayıcısıdır ve Mandala Çizim ve Yorumlama atölye çalışmaları yapmaktadır.