Yoga

Sırt ve Boyun Ağrıları için Yoga

Masa başı oturarak çalışma, günboyu cep telefonlarımıza ve bilgisayarlarına uzun sürelerle bakma, sırt çantalarımızın yükü, fazla kilolarımız, duruş bozuklukları, bayanlarda göğüslerin öne doğru bası uygulaması, genel olarak hareketsizlik, yanlış pozisyonda uyuma, klimaya maruz kalma gibi daha da sayabileceğimiz pek çok sebeple sırt ve boyun ağrıları çekiyorsanız hazırladığım bu kısa videonun size de faydalı olacağını düşünüyorum.

Evde , ve hatta -birkaçı hariç- tüm bu hareketleri işyerinizde sandalyenizde ya da oturduğunuz herhangi bir yerde gerçekleştirebilirsiniz.

Süresini ve tekrar sayılarını istediğiniz gibi , vücudunuzu dinleyerek kendi ihtiyacınıza göre ayarlayın.

Bu hareketler sayesinde omurganızı ileri-geri eğilme , sağa-sola eğilme , saat yönünde ve saat yönünün tersine burgu halinde hareket edebileceği tüm yönlere esnetmiş olacaksınız, kaslarınızı uzatacak, kan ve oksijen pompalayarak dolaşımı hızlandıracaksınız.

Tam anlamıyla verim almak için hareketleri yaparken burundan sakince ve kesintiye uğramaksızın derin nefes alıp vermeye devam edin. Vücudunuzu ‘tatlı bir esneme’ hissettiğiniz nefesinizin normal akışında devam edebildiği sınıra kadar esnetin, aşırıya kaçmayın ve zorlamayın.

Hepimize şifa olması dileğiyle,

Sevgiler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s